Echodia BabyScreen Tarama ABR Cihazı

AABR Yenidoğan İşitme Tarama Cihazı
Hızlı ve Doğru

Chirp Uyaranı Sayesinde

Benzersiz: Prema ABR

Gebelik Yaşının Entegrasyonuyla Ölçüm

Özel Aksesuarlar

Yenidoğan için akustik stimülatörler ve özel kulaklık uçları

Yenidoğan İşitme Tarama Testini Yapmak Çok Kolay

Babyscreen, yenidoğan işitme taraması için ABR ve OAE testlerinin yapılmasına olanak tanıyan taşınabilir bir cihazdır. Tarama testleri hızlı, doğru ve otomatik olarak yapılmaktadır. Dokunmatik ekranı ve sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde yenidoğan işitme taraması işlemini gerçekleştirmek kolaydır.

Prema ABR ile Prematüre Yenidoğan İşitme Taramasında Doğru Sonuç

Prema ABR gebelik yaşının entegrasyonuyla ABR ölçümüdür. Prematüre doğan bebeklerin hızlı işitsel taramasını sağlayan yeni bir yaklaşımdır.

Birçok araştırma,  bebek normal doğum zamanında ne kadar önce doğarsa, nöron ve işitsel sistemleri henüz olgunlaşmayan yenidoğanların 5. dalganın gecikme süresinin de o kadar uzun olduğunu gösteriyor. Bu sebeple yenidoğan prematüre ise sadece gerçek yaş bilgisiyle yapılan tarama ABR testleri bir dalga bulamayacak ve işitme kaybı (KALDI) sonucu verecektir.

Echodia BabyScreen prema ABR özelliği sayesinde gerçek yaş yerine gebelik yaşını belirtme seçeneği sunar ve normallik kalıplarını otomatik olarak uyarlar. Bu sayede prematüre yenidoğanlarda dahil olmak üzere daha doğru ölçümler yapılarak, hatalı KALDI sonuçlarının azaltılması sağlanmaktadır.

Kolaylıkla Taşınabilir

Optimum kasa boyutu sayesinde doğum servisinin iş akışına kolaylıkla entegre edilebilir. Lityum pili her şarjla 5 saatlik kullanım sağlar. Üstelik Mini SD kartı 2000’den fazla testin saklanmasına izin verir. 3,5″ dokunmatik ekran sayesinde menüler arasında kullanımı kolaydır. Kullanıcı arayüzü, testlerin uygulanmasını optimize etmek için özel olarak geliştirilmiştir. Ölçüm sonuçları hemen ekranda görüntülenir.

Windows ve Mac Bilgisayarlarla Uyumludur

Babyscreen ile beraber ücretsiz verilen yazılım sayesinde testler kolaylıkla bilgisayara aktarılarak veritabanına kaydedilebilir ve bilgisaya bağlı yazdırıcı aracılığıyla test sonuçlarının çıktıları alınabilir.