Biomed eABR Klinik ABR / BERA Test Sistemi

ABR / BERA
İşitsel Uyarılmış Potansiyeller
Akustik uyarılmış beyin sapı yanıtının incelenmesine yönelik bir cihazdır. Tanı ve klinik kullanım için tasarlanmıştır. İşitme objektif bir değerlendirmesi olarak kullanılabilir. insanlarda işitme bozukluğunun elektrofizyolojik muayenesi, dokümantasyonu ve tanısı için kullanılır. Tarama ve teşhis uygulamaları için sistem uyarılmış potansiyeller kaydedilebilir. Erken (ELR) akustik olarak uyarılmış beyin sapı potansiyelleri kaydedilebilir. Hedef nüfus tüm yaş seviyelerini kapsar eABR USB - Ergonomik eABR USB, büyük bir AEP ölçüm istasyonunun işlevselliğini sunar. Orijinal 2 kanallı teknoloji, pille çalışan ölçüm, son teknoloji sinyal işleme ve kullanımı kolay yazılımı tüm paketi tamamlar.
Klinik Ölçümler
eABR USB - Ergonomik eABR USB, büyük bir AEP ölçüm istasyonunun işlevselliğini sunar. Orijinal 2 kanallı teknoloji, pille çalışan ölçüm, son teknoloji sinyal işleme ve kullanımı kolay yazılımı tüm paketi tamamlar. Cihaz, entegre veri edinimi ile bir amplifikatör olarak tasarlanmıştır. Masaüstü PC veya dizüstü bilgisayardaki boş bir USB portuna bağlanır. Güç kaynağı sadece kullanılan bilgisayarın USB portu ile yapılır.
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Öne Çıkan Özellikler

EABRUSB – ayrıca C ve OVEMP testi için bir vestibüler modüle sahiptir*

Cihaz doğru kalibrasyon değerlerini otomatik olarak seçer.

 Özel test protokolleri oluşturabilir ve ya rutin testleri basitçe kullanabilirsiniz.

Gecikme ve sinyal parametrelerinin grafiksel gösterimi

Eğri parametrelendirme

Ölçüm ortamının gösterge ve kontrol elemanları

Detay değerlendirmesi

Otomatik assistan fonksiyonları:                       

– Otomatik elektrot empedans kontrolü

– Otomatik kazanç kontrolü (AGC)

– Otomatik artefakt reddi

– Otomatik durdurma fonksiyonu

24 Bit konuşma

Ücretsiz tanımlanabilir protokoller örneğin Treshhold-BERA

c – ve oVEMP*

Otomatik algılama

Otomatik PDF dışa aktarma

Ömür boyu ücretsiz online Yazılım Güncelleme

Yazılım Özellikleri

AC-Kulaklıklar: Sennheiser HDA 280, Radioear IP 30 Bera

Click, Burst, Chirp

Click: Pos. Neg. Alt.

Maskeleme: Noise

 ADC: 2 kanal 24 Bit, 48 kHz

CMR > 130 dB @ 50Hz / 60HZ

10.000’e kadar swep

USB 2.0- veri yolu ile çalışır

“Windows 7,8,10

 

Veri Yönetimi

Dahili hafıza fonksiyonunun dahil edilmesiyle, test sonuçları hemen yazdırılabilir veya sağlananyazılımı kullanılarak gelecekteki işlemler için kaydedilebilir. Faydalı danışmanlık sonuçlarını işleme ve yönetim için kolay sonuçların indirilmesine izin verir. Program ile verimli çalışma için, önceden belirlenmiş protokolleri otomatik olarak işleme olanağı entegre edildi. Bunları “Protokoller” liste kutusu altında seçebilir ve yönetebilirsiniz. Rapor şablonlarını kullanabilir veya kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Google Gözlük

Google Gözlük en gelişmiş Google Gözlük tasarımına sahiptir. USB kameralar bilgisayara doğrudan bağlanır. Odak kontrollü, üç adımda ayarlanabilir aynaları, yüksek çözünürlüklü ve fokusu ayarlanabilir kameralar ile mükemmel kayıtlar alabilirsiniz. Monoküler ve Binoküler kameraya sahip gözlüğü tek kullanımlık süngerlerle kullanarak veya temizlenme mendili ile temizlenebilir yastığı sayesinde hastalarınızda hijyen sağlayabilirsiniz. Pediatrik veya küçük yüzlü hastalarınızda gözlüğün ayarlanabilir bandını kullanabilirsiniz. Binoküler ve monoküler kullanılabilien Google gözlüğü sayesinde *eVHIT modeli ile kombine olarak tercih edilebilmektedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir. Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Her bir testteki göz hareketleri video olarak yazılıma veya istenilen bir dosyaya kaydedilebilir. Yapılan kayıt tekrar tekrar izlenebilir. Test sonuçları ekranında video kaydı ile birlikte sonuçlar senkronize olarak takip edilebilir. Video görüntüleri ağır çekimde tekrar izlenebilir. Kaydedilen videolar istenilidğinde kullanılmak üzere amaçlı dışa aktarılabilir.

* Posturografi

Vestibüler değerlendirme sonrasında rehabilitasyon için gerekli olan posturografi istenildiğinde eVNG modeline entegre edilebilmektedir. Frekans düzleminde analiz yapabilen ePosturo seçeneği ile hastalarınıza tanı sonrasında kişiye özgü rehabilitasyon raporu oluşturabileceğiniz gibi, klinik veya merkezlerinizde rehabilitasyon yapabilirsiniz. ePosturo ile hastalarınızın düşme indeksini hesaplayabilir, yönsel eğilimlerini görüntüleyebilirsiniz. Romberg katsayısını hesaplayabilir, kaç derecelik dönme eğilimde olduğunu görütüleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde standart olarak bulunan anemmez sayesinde hastanız hakkında bilgi sahibi olabilir, kişiye özgü resimli, stepli olarak yer alan rehabilitasyon programına ekleme-çıkartma yapabilirsiniz.
*opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yeni!!!! Supression Head Impulse Testi(SHIMP)
Supression Head Impulse (SHIMP) Testi ile uygulayıcılar VOR fonksiyonu hakkında ek bilgi sahibi olur. SHIMP testinde hasta, ani baş hareketi ile hareket eden hedefi takip ederek sakkad oluşturabiliyorsa (vHIT aksine) vestibüler sistem fonksiyonel kabul edilir. SHIMP testi, vHIT testinin tek başına zor yorumlandığı durumlarda ek bilgi sahibi olmak ve hastada rehabilitasyona başlamadan önce rezidüel fonksiyonu doğrulamak amacı ile kullanılır.