eOAE

Otoakustik Emisyon
Çevre seslerinden bağımsız olarak, iç kulağımızda yeralan kokleada bulunan dış tüylü hücrelerinde üretilen düşük şiddetli akustik sinyaller, otoakustik emisyon olarak adlandırılır. Kokleada kendiliğinden oluşan bu sinyaller dış kulak kanalına yerleştirilen hassas bir mikrofon yardımıyla ölçülebilir. Bu ölçüm, akustik bir uyaran varlığında veya yokluğunda yapılabilir. eOAE ise otoakustik emisyon yapabilen Biomed markasına ait bir cihazdır.
Klinik Ölçümler
Otoakustik emisyon üç farklı şekilde değerlendirilir. SOAE( Spontane otoakustik emisyon), akustik uyaran olmaksızın oluşan düşük yoğunluklu, devamlı sinyallerdir. TEOAE (Transient otoakustik emisyon), Akustik uyaran ardından ortaya çıkan frekansa özel cevaptır. DPOAE ( Disortion product otoakustik emisyon) , iki farklı frekanstaki pure tone (saf ses) uyaranın sürekli verilmesi ile ortaya çıkar. eOAE cihazı ile hem TEOAE hem de DPOAE ölçülebilir.

Öne Çıkan Özellikler

 • Standart eOAE cihazı, TEOA,DPOAE
 • Kullanıcı tanımlı durdurma kriterleri
 • Ayarlanabilir profil
 • Zaman grafiği veya frekans diyagramı olarak görüntüleme
 • Bir bakışta tüm parametreler
 • DP-Gramm ve Tablo olarak görüntülem
 • Tarama özelliği
 • Net sonuç sunum
 • Yerleştirme istasyonu ile kolay şarj
 • Prob parçalarının kolay temizlenmesi
 • Dokunmatik ekran
 • Opsiyonel yazıcı mevcuttur
 • Cihazda da net ölçüm verileri yönetimi
 • eDM Diagnostic Manager ile tam entegrasyon
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Google Gözlük

Google Gözlük en gelişmiş Google Gözlük tasarımına sahiptir. USB kameralar bilgisayara doğrudan bağlanır. Odak kontrollü, üç adımda ayarlanabilir aynaları, yüksek çözünürlüklü ve fokusu ayarlanabilir kameralar ile mükemmel kayıtlar alabilirsiniz. Monoküler ve Binoküler kameraya sahip gözlüğü tek kullanımlık süngerlerle kullanarak veya temizlenme mendili ile temizlenebilir yastığı sayesinde hastalarınızda hijyen sağlayabilirsiniz. Pediatrik veya küçük yüzlü hastalarınızda gözlüğün ayarlanabilir bandını kullanabilirsiniz. Binoküler ve monoküler kullanılabilien Google gözlüğü sayesinde *eVHIT modeli ile kombine olarak tercih edilebilmektedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir. Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Her bir testteki göz hareketleri video olarak yazılıma veya istenilen bir dosyaya kaydedilebilir. Yapılan kayıt tekrar tekrar izlenebilir. Test sonuçları ekranında video kaydı ile birlikte sonuçlar senkronize olarak takip edilebilir. Video görüntüleri ağır çekimde tekrar izlenebilir. Kaydedilen videolar istenilidğinde kullanılmak üzere amaçlı dışa aktarılabilir.

* Posturografi

Vestibüler değerlendirme sonrasında rehabilitasyon için gerekli olan posturografi istenildiğinde eVNG modeline entegre edilebilmektedir. Frekans düzleminde analiz yapabilen ePosturo seçeneği ile hastalarınıza tanı sonrasında kişiye özgü rehabilitasyon raporu oluşturabileceğiniz gibi, klinik veya merkezlerinizde rehabilitasyon yapabilirsiniz. ePosturo ile hastalarınızın düşme indeksini hesaplayabilir, yönsel eğilimlerini görüntüleyebilirsiniz. Romberg katsayısını hesaplayabilir, kaç derecelik dönme eğilimde olduğunu görütüleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde standart olarak bulunan anemmez sayesinde hastanız hakkında bilgi sahibi olabilir, kişiye özgü resimli, stepli olarak yer alan rehabilitasyon programına ekleme-çıkartma yapabilirsiniz.
*opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yeni!!!! Supression Head Impulse Testi(SHIMP)
Supression Head Impulse (SHIMP) Testi ile uygulayıcılar VOR fonksiyonu hakkında ek bilgi sahibi olur. SHIMP testinde hasta, ani baş hareketi ile hareket eden hedefi takip ederek sakkad oluşturabiliyorsa (vHIT aksine) vestibüler sistem fonksiyonel kabul edilir. SHIMP testi, vHIT testinin tek başına zor yorumlandığı durumlarda ek bilgi sahibi olmak ve hastada rehabilitasyona başlamadan önce rezidüel fonksiyonu doğrulamak amacı ile kullanılır.