Biomed eKALORIstar CT Air Irrigator

Vestibüler Test Sistemleri
KALORIstar CT
Hava irrigatörü KALORIstarCT, profesyonel tıbbi merkezlerde (tıbbi uygulamalar, klinikler) eğitimli tıbbi personel tarafından denge sorunları olan hastaların vestibüler teşhisi için termal (kalorik) olarak tasarlanmıştır. Bu amaçla, vestibüler-oküler refleksi indüklemek için hortum uçları yardımıyla muayene edilen kişinin kulağına tek kullanımlık uç ile olarak yönlendirilen cihazda , istenilen bir sıcaklıkta sabit bir hava akışı oluşturulur.
Yeni!!!! Havalı İrrigatör KALORIstarCT
Başarılı KALORIstar Arctic'e dayanarak, hava kalorimetrisi alanında denge teşhisinde yeni standartlar belirleyen bir cihaz geliştirilmiştir. Hava irrigatörü KALORIstarCT, çok sessiz bir pompa ile vestibüler organın stimülasyonu için sabit ve hassas bir şekilde tasarlanmış bir hava akışını garanti eder. Kanıtlanmış entegre aktif soğutma teknolojisi (ACT) sayesinde, ortam sıcaklığının 7°C altına kadar soğuk uyaran oluşturulabilir. Böylece, hava uyarısı ile 24°C soğuk uyaran ve 50°C sıcak uyaran önerilerini takip etmek mümkündür. Cihazın dokunmatik ekranı ve ayarların rahatlıkla yapılabileceği döner düğmesi vardır. eVNG* yazılımı ile birlikte, cihaz tamamen uzaktan kontrol edilebilir ve her zamanki gibi popüler "tek tuşla işlem" mümkündür.
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Öne Çıkan Özellikler

Çok hızlı sıcaklık regülasyonu

Geliştirilmiş aktif soğutma teknolojisi (ACT)

Ortam sıcaklığının 7 Kelvin altına kadar soğuk hava sıcaklığı

Sıcaklık aralığı 20 … 50°C

Tam renkli dokunmatik ekran ve basma düğmeli sağlam döner kodlayıcı

Çok çıkışlı pompa

Tek tuşla çalıştırmak mümkündür

Yazılım sayesinde uzaktan kumanda edilebilir.

 

Raporlama

eVNG, ile entegre kullanıldığında Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri  yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir.

Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir.

Google Gözlük

Google Gözlük en gelişmiş Google Gözlük tasarımına sahiptir. USB kameralar bilgisayara doğrudan bağlanır. Odak kontrollü, üç adımda ayarlanabilir aynaları, yüksek çözünürlüklü ve fokusu ayarlanabilir kameralar ile mükemmel kayıtlar alabilirsiniz. Monoküler ve Binoküler kameraya sahip gözlüğü tek kullanımlık süngerlerle kullanarak veya temizlenme mendili ile temizlenebilir yastığı sayesinde hastalarınızda hijyen sağlayabilirsiniz. Pediatrik veya küçük yüzlü hastalarınızda gözlüğün ayarlanabilir bandını kullanabilirsiniz. Binoküler ve monoküler kullanılabilien Google gözlüğü sayesinde *eVHIT modeli ile kombine olarak tercih edilebilmektedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir. Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Her bir testteki göz hareketleri video olarak yazılıma veya istenilen bir dosyaya kaydedilebilir. Yapılan kayıt tekrar tekrar izlenebilir. Test sonuçları ekranında video kaydı ile birlikte sonuçlar senkronize olarak takip edilebilir. Video görüntüleri ağır çekimde tekrar izlenebilir. Kaydedilen videolar istenilidğinde kullanılmak üzere amaçlı dışa aktarılabilir.

* Posturografi

Vestibüler değerlendirme sonrasında rehabilitasyon için gerekli olan posturografi istenildiğinde eVNG modeline entegre edilebilmektedir. Frekans düzleminde analiz yapabilen ePosturo seçeneği ile hastalarınıza tanı sonrasında kişiye özgü rehabilitasyon raporu oluşturabileceğiniz gibi, klinik veya merkezlerinizde rehabilitasyon yapabilirsiniz. ePosturo ile hastalarınızın düşme indeksini hesaplayabilir, yönsel eğilimlerini görüntüleyebilirsiniz. Romberg katsayısını hesaplayabilir, kaç derecelik dönme eğilimde olduğunu görütüleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde standart olarak bulunan anemmez sayesinde hastanız hakkında bilgi sahibi olabilir, kişiye özgü resimli, stepli olarak yer alan rehabilitasyon programına ekleme-çıkartma yapabilirsiniz.
*opsiyonel olarak sunulmaktadır.