Biomed ePOSTURO Posturography

Vestibüler Test Sistemleri

 ePOSTURO, Posturografi hastanın dengesini ölçmeye yarayan teknik testler bütünüdür. Hasta gözleri açık ve kapalı, sert veya köpük zemin üzerinde dik olarak durur. Hastanın salınımları bir kuvvet plakası kullanılarak hesaplanır. Unterberger testi esnasında hasta hareketlerini gerçekleştirilirken basit ve niceliksel betimlenmesi için  Cranio-korpografi kullanılır. Bu test için ultrasonic tabanlı sensor sistemden yararlanılır.

Klinik Ölçümler
ePOSTURO yazılımı ve eVNG /eHITmaskesi* ile statik ve dinamik Posturograhpy kolayca yapılabilir. Yazılım, Romberg quotient gibi tüm ilgili parametreleri otomatik olarak hesaplar ve gerçek düşme riskini (RoF) görüntüler. RoF‘ye bağlı olarak bireysel bir egzersiz planı oluşturulabilir. Taşınabilir olması ve yer kaplamaması açısından terci sebebi olmaktadır.
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Öne Çıkan Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Standart ePOSTURO, eVNG /eHITmaskesi ile ürün yelpazemizde yer almaktadır.

Platform olmadan denge testi !

100 Hz örnekleme oranı

Kişiye özel egzersiz programı

Annemnez formu

Kolay ve Anlaşılır Türkçe arayüz

Win uyumlu

 

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri  yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir.

Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Annemnez sorularına uygulayıcı istediği soruları ekleyebilir.  Kullanıcı isterse hastanın durumuna göre Rehabilitasyon programında yer alan egzersizlere ekleme/çıkarma yapabilir.