Biomed eSUV Subjective Visual Vertical & Horizontal Test Sistemi

Vestibüler Test Sistemleri

eSUV, İnsanlarda, vertikal algı, çeşitli sensorinöral organ ve yollardan gelen giriş ile sağlanır: özellikle otolitik organlar ve gravikeptif(talamus gibi) yolaklardan; görme, göz hareketleri, proprioseptif ve vestibüler ipuçları ile. SVV, Utricle değerlendimesi için basit ve hızlı bir testtir. Subjective visual vertical anormallikler, muhtemelen, otolitik organların bir lezyonu ve / veya aferent graviceptif yollardaki değişikliklerle ilişkilidir. eSUVUSB ile vestibüler organın bir parçası olan otolitik organları (özellikle utricle) inceleyebilirsiniz.

Klinik Ölçümler
eSUV, Subjective Visual Vertical (SVV) ve Subjective Visual Horizontal (SVH) test edebilmektedir. Görsel ipuçlarının yokluğunda( Kamera kapağı kapalı iken) yer çekimi ile paralel olacak şekilde gözlüğün içerisinde yer alan kırmızı bir çizgiyi ayarlama becerisini ölçerek utrikül fonksiyonunu değerlendirir. Hasta kumanda kolunu sağa veya sola doğru kontrol eder. Değer, joystick‘in altındaki düğmeye basılarak onaylanır. Kompanzosyon içinde kullanılabilir.
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Öne Çıkan Özellikler

Standart eSUV, eVNG ve/veya eHIT’e ek oalrak tasarlanmıştır.  

Aksesuarlar, maske için uygun bir kapak ve bağlanmış bir joystick içerir.

Bağlantı USB ile sağlanır.

Maskenin içinde, çizgileri göstermek için dahili bir ekran mevcuttur.

Kullanıcı arayüzünde 3D-maskenin görüntülemesini sağlanır.

Subjektif ölçümdür.

Değişken baş pozisyonlarına hassasiyeti yüksektir.,

Kullanıcı arayüzü kolay, anlaşılır ve Türkçedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri  yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir.

Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir.

Google Gözlük

Google Gözlük en gelişmiş Google Gözlük tasarımına sahiptir. USB kameralar bilgisayara doğrudan bağlanır. Odak kontrollü, üç adımda ayarlanabilir aynaları, yüksek çözünürlüklü ve fokusu ayarlanabilir kameralar ile mükemmel kayıtlar alabilirsiniz. Monoküler ve Binoküler kameraya sahip gözlüğü tek kullanımlık süngerlerle kullanarak veya temizlenme mendili ile temizlenebilir yastığı sayesinde hastalarınızda hijyen sağlayabilirsiniz. Pediatrik veya küçük yüzlü hastalarınızda gözlüğün ayarlanabilir bandını kullanabilirsiniz. Binoküler ve monoküler kullanılabilien Google gözlüğü sayesinde *eVHIT modeli ile kombine olarak tercih edilebilmektedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir. Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Her bir testteki göz hareketleri video olarak yazılıma veya istenilen bir dosyaya kaydedilebilir. Yapılan kayıt tekrar tekrar izlenebilir. Test sonuçları ekranında video kaydı ile birlikte sonuçlar senkronize olarak takip edilebilir. Video görüntüleri ağır çekimde tekrar izlenebilir. Kaydedilen videolar istenilidğinde kullanılmak üzere amaçlı dışa aktarılabilir.

* Posturografi

Vestibüler değerlendirme sonrasında rehabilitasyon için gerekli olan posturografi istenildiğinde eVNG modeline entegre edilebilmektedir. Frekans düzleminde analiz yapabilen ePosturo seçeneği ile hastalarınıza tanı sonrasında kişiye özgü rehabilitasyon raporu oluşturabileceğiniz gibi, klinik veya merkezlerinizde rehabilitasyon yapabilirsiniz. ePosturo ile hastalarınızın düşme indeksini hesaplayabilir, yönsel eğilimlerini görüntüleyebilirsiniz. Romberg katsayısını hesaplayabilir, kaç derecelik dönme eğilimde olduğunu görütüleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde standart olarak bulunan anemmez sayesinde hastanız hakkında bilgi sahibi olabilir, kişiye özgü resimli, stepli olarak yer alan rehabilitasyon programına ekleme-çıkartma yapabilirsiniz.
*opsiyonel olarak sunulmaktadır.