Biomed eHIT + eVNG Kombine Test Sistemi

Vestibüler Test Sistemleri
Head Impulse Test ve Video Nistagmografi
Sağlam bir denge hissi için, temel bileşeni vestibulookular refleks (VOR) olan sensorimotor sistem (duyusal algı ve hareket) sorumludur. Labirentten gelen bilgileri vestibüler sinir (vestibulokoklear sinir) aracılığıyla beyin sapındaki çekirdek alanlara ve nihayetinde göz kaslarına ileterek bu refleks, postüral düzenlemeyi, bakış stabilizasyonunu ve uzayda oryantasyonu sağlar. Sistem de oluşabilecek bozukluk durumunda dengenin bozulmasına ve baş dönmesine (vertigo) neden olabilir. Hastalarda ataksi, vejetatif semptomlar (bulantı) veya bakış stabilizasyonunda bozukluk (Nistagmus) görülebilir. Denge değerlendirmesi için video head ımpulse test ve videonistagmografi tanıda birbirini tamamlayan testlerdir. Bu yüzden tek bir gözlük ile tüm testleri yapabilmek yer, zaman, uygulayıcı sayısı açısından avantaj doğurmaktadır. Biomed markasına ait EHIT+EVNG kombine sistem ile bu mümkündür.
Klinik Ölçümler
eVNG, temel vestibüler değerlendirme için gerekli tüm testlere sahiptir. Standart olarak, Optokinetik Testler ve Pozisyonel testleri yapabilidiği gibi, opsiyonel olarak tercih edilen Kalorik, DVA, SUV/SVV, Posturografi, Manuel Rotatory Chair, Manual Sinusoidal Pendula Test gibi testleri de bünyesinde barındırır. eHIT, altı semisirküler kanalın (lateral, anterior ve posterior) VOR kazancını ölçmek ve açık (overt) ve gizli (covert) düzeltici sakkadları belirlemek için tasarlanmıştır. Head ımpulse test yanı sıra standart olarak Spontan nistagmus, Head Impulse Nystagmus Test of Skew aynı yazılım üzerinden ve tek bir gözlük ile yapılabilmektedir. eHIT+ eVNG kombi sistem eVNG ve eHIT ile yapılan standart tek bir gözlük ile yapabilmektedir.
Test Bataryası
.
Temel Teknik Özellikler
Prob Tonu

Öne Çıkan Özellikler

 • Standart kombine sistemlerimizde test bataryası: spontan nistagmus,pozisyon / pozisyonlama testi, kalorik irrigation, optokinetik, Head ımpulse test , Head Impulse Nystagmus Test of Skew
 • Gözlerin gerçek zamanlı görünümü
 • Gelişmiş görüntü işleme algoritması
 • Kombi maske
 • Odak kontrolü
 • 3 adımda ayarlanabilen aynalar
 • Hastanın yüzüne en uygun şekilde oturması için yumuşak yastık
 • Ek donanıma gerek duymaz
 • Testler: Kalorik*, pozisyon/pozisyonlama testi,Dix Hallpike, Roll, Spontan Nistagmus, Optokinetik, Manuel Ratatory Chair Test, VHIT*, DVA*, SUV/SVV*, Posturografi* Head ımpulse test, Head Impulse Nystagmus Test of Skew
 • Yüksek Çözünürlüklü 100Hz Kayıt
 • Video kaydı
 • Windows ile uyumlu yazılım
 • Kolay oluşturulan raporlama
 • Ayak pedalı ile kontrol
 • Ek bir donanoma ihtiyaç duymayan kombi sistem, vestibüler değerlendirme için gerekli testleri hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olucak şekilde dizayn edilmiştir. Hastalarınızı doğru ve verimli bir şekilde tanılamanıza yardımcı gerekli tüm testleri barındırabilmektedir. Zaman, yer, uygulayıcı açısından da avantaj sağlamaktadır.

Google Gözlük

Google Gözlük en gelişmiş Google Gözlük tasarımına sahiptir. USB kameralar bilgisayara doğrudan bağlanır. Odak kontrollü, üç adımda ayarlanabilir aynaları, yüksek çözünürlüklü ve fokusu ayarlanabilir kameralar ile mükemmel kayıtlar alabilirsiniz. Monoküler ve Binoküler kameraya sahip gözlüğü tek kullanımlık süngerlerle kullanarak veya temizlenme mendili ile temizlenebilir yastığı sayesinde hastalarınızda hijyen sağlayabilirsiniz. Pediatrik veya küçük yüzlü hastalarınızda gözlüğün ayarlanabilir bandını kullanabilirsiniz. Binoküler ve monoküler kullanılabilien Google gözlüğü sayesinde *eVHIT modeli ile kombine olarak tercih edilebilmektedir.

Raporlama

Hızlı veri aktarma teknolojisi ile kaydedilen video görüntüleri ve ölçüm değerleri yazılım veri tabanında veya istenilen dosyada saklanabilir, pdf. Formatında dışarı aktarılabilir. Ölçüm değerleri için var olan raporlama şablonu kullanılabilir veya istenilen şablon seçilebilir. Her bir testteki göz hareketleri video olarak yazılıma veya istenilen bir dosyaya kaydedilebilir. Yapılan kayıt tekrar tekrar izlenebilir. Test sonuçları ekranında video kaydı ile birlikte sonuçlar senkronize olarak takip edilebilir. Video görüntüleri ağır çekimde tekrar izlenebilir. Kaydedilen videolar istenilidğinde kullanılmak üzere amaçlı dışa aktarılabilir.

* Posturografi

Vestibüler değerlendirme sonrasında rehabilitasyon için gerekli olan posturografi istenildiğinde kombine modeline entegre edilebilmektedir. Frekans düzleminde analiz yapabilen ePosturo seçeneği ile hastalarınıza tanı sonrasında kişiye özgü rehabilitasyon raporu oluşturabileceğiniz gibi, klinik veya merkezlerinizde rehabilitasyon yapabilirsiniz. ePosturo ile hastalarınızın düşme indeksini hesaplayabilir, yönsel eğilimlerini görüntüleyebilirsiniz. Romberg katsayısını hesaplayabilir, kaç derecelik dönme eğilimde olduğunu görütüleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde standart olarak bulunan anemmez sayesinde hastanız hakkında bilgi sahibi olabilir, kişiye özgü resimli, stepli olarak yer alan rehabilitasyon programına ekleme-çıkartma yapabilirsiniz.
*opsiyonel olarak sunulmaktadır.